IJsland is hot!

op 3 oktober 2012
1 minuut leestijd
IJsland is hot!

Puur en alleen afgaande op de naam zou je het niet zo snel denken, maar het is dus wel zo: IJsland is hot! Het aantal toeristen dat voor een reis naar IJsland kiest, is nog steeds groeiende. Vorig jaar werd alweer een record gebroken op het gebied van toeristenaantallen en voor dit jaar verwacht IJsland wederom meer bezoekers te ontvangen dan in het voorgaande jaar.

Puur en alleen afgaande op de naam zou je het niet zo snel denken, maar het is dus wel zo: IJsland is hot! Het aantal toeristen dat voor een reis naar IJsland kiest, is nog steeds groeiende. Vorig jaar werd alweer een record gebroken op het gebied van toeristenaantallen en voor dit jaar verwacht IJsland wederom meer bezoekers te ontvangen dan in het voorgaande jaar.

De kwestie rond de terugbetaling van de IceSave schuld, de economische crisis en de uitbarsting van een vulkaan … het heeft allemaal niet geleid tot minder toerisme in IJsland. Je zou zelfs kunnen zeggen dat het tegendeel het geval is.

Wellicht heeft de waardedaling van de IJslandse kroon voor meer interesse bij reizigers gezorgd. Voorheen was IJsland namelijk een relatief duur land, maar daar is door de crisis intussen verandering in gekomen.

Daarnaast zijn er steeds meer cruiseschepen die in IJsland afmeren en zijn er ook extra cruiseschepen ingezet. De IJslandse luchtvaartmaatschappijen verwachten dat de vraag naar vliegreizen richting IJsland ook zal toenemen en hebben daarom alvast extra vluchten gepland.

Reisorganisaties spelen slim in op de groeiende vraag betreffende reizen naar IJsland, zowel met stedenreizen naar bijvoorbeeld de hoofdstad Reykjavik en pakketreizen, als met compleet verzorgde rondreizen.

Top reizen naar IJsland

Het beste van Noord-IJsland fly & drive

Het beste van Noord-IJsland fly & drive

8 dagen
Individuele rondreis
Fly-drive
Je beleeft in één week tijd een opeenvolging van imponerende landschappen op inspirerende historische locaties. En dat op een zeer comfortabele manier; met een langer verblijf per regio. Zo haal je het maximale uit het prachtige noorden, met de indrukwekkende noordkust en de fabelachtige Mývatn regio, vol krachtige watervallen, lavavelden, pseudokraters, vulkanen en geothermische bronnen. Ook in West-IJsland verblijf je meerdere dagen, om zo optimaal van het historische Reykholt te genieten, én de hoofdstad Reykjavík te bezoeken. Alles is voor je geregeld, van de rechtstreekse vlucht en huurauto, tot de accommodaties en routebeschrijving. Je vliegt rechtstreeks van Rotterdam The Hague Airport naar de kleine luchthaven Akureyri, in het relatief rustige Noord-IJsland. Met je huurauto begin je aan de eerste etappe door het filmdecor van Noord-IJsland. Je reist naar het zuiden waar jouw IJsland avontuur begint op één van de meest historische locaties; Reykholt. Voor de IJslanders is dit historisch gezien één van de belangrijkste regio’s, voor jou als reiziger een enorme inspiratiebron voor alles wat met IJsland en de Noordelijke culturen te maken heeft. Gedurende de volle dag heb je de tijd om de hoofdstad Reykjavík te bezoeken. De derde dag reis je naar het charmante vissersdorpje Stykkishólmur. De perfecte uitvalsbasis om het schiereiland Snæfellsnes te ontdekken. Dan begint het avontuur in het prachtige noorden. Je verblijft twee nachten in ‘de walvishoofdstad’ Húsavík. De wateren rondom Húsavík zitten vol plankton, wat maar liefst 24 walvissoorten aantrekt. Maar naast een walvisexcursie nodigt de imposante noordkust je uit om geweldige autoritten of heerlijke wandelingen te maken. De laatste twee nachten verblijf je aan de oevers van het Mývatn meer, vol geologische parels. Je maakt hier gegarandeerd onvergetelijke wandelingen door dit geothermisch zeer actieve gebied, vol borrelende warmtebronnen, pseudokraters en een meer met bijzonder veel vogelsoorten. Met een rechtstreekse vlucht vlieg je van Akureyri weer terug naar Nederland.
Húsavík, Stykkishólmur, Mývatn
IJsland compleet fly & drive

IJsland compleet fly & drive

15 dagen
Individuele rondreis
Fly-drive
Op je gemak alles van IJsland zien, binnen twee weken, en alles geregeld? Dan is dit jouw IJsland rondreis! Vanuit het oogstrelende Mývatn volg je de beroemde IJsland Ringweg langs alle highlights. West-IJsland, Reykjavík, de zuidkust en het oosten, waarna je de reis weer beëindigt aan de noordkust. Je verblijft op de meeste locaties twee nachten, zodat je het maximale uit de omgeving kunt halen. Alle tijd om lange wandelingen te maken in nationaal parken, te ontspannen in geothermische warmtebronnen, steden en vissersdorpjes te bezoeken én activiteiten te doen. Naast de vlucht en alle accommodaties, is ook de huurauto voor je geregeld. Je vliegt rechtstreeks van Rotterdam The Hague Airport naar de kleine luchthaven Akureyri, in het relatief rustige Noord-IJsland. Met de huurauto rijd je door het surreëel mooie landschap naar de eerste bestemming: Mývatn. Het gelijknamige meer is een eldorado voor vogelspotters. Je vervolgt de reis naar het historische Reykholt, midden in een geothermisch actief gebied. Overal zie je de stoompluimen uit de grond opstijgen. Ook zijn in dit gebied diverse grote watervallen te bewonderen. Je vervolgt de reis met twee nachten in Stykkishólmur, in het uiterste westen. Aan een volle dag in het nabijgelegen Snæfellsnes heb je namelijk nauwelijks genoeg. De volgende twee nachten slaap je in het centrum van Reykjavík, zodat je alle tijd hebt om de meest noordelijke hoofdstad ter wereld in alle rust te ontdekken. Bij de volgende twee overnachtingen is gekozen voor Hekla, op ca. 30 minuten rijden van de beroemde 'Golden Circle'; Gullfoss waterval, Geysir en Þingvellir Nationaal Park. Via een schitterende tocht langs de zuidkust bereik je Fosshotel Glacier Lagoon in Öræfi, omgeven door Skaftafell National Park en Jökulsárlón ijsmeer. Je vervolgt de route naar de ruige oostkust, waar je een uniek verblijf hebt van twee nachten in Fáskrúðsfjörður. Vanuit het historische hotel – eind 19e eeuw gebouwd voor Franse vissers – maak je mooie wandelingen over de meest afgelegen paden van IJsland. Via Europa’s meest krachtige waterval Dettifoss bereik je Húsavík, gelegen aan de noordkust. Met een rechtstreekse vlucht vlieg je de volgende dag weer terug naar Rotterdam.
Golden Circle, Húsavík, Gullfoss, Mývatn, Reykholt, Stykkishólmur, Geysir, Þingvellir National Park, Skaftafell National Park, Jökulsárlón, Fáskrúðsfjörður, Dettifoss

Reisorganisaties met reizen naar IJsland

Meer blogs over IJsland

Beoordelingen van IJsland

Lees hier ervaringen en beoordelingen van onze bezoekers.
Natuur & omgeving
9.4
Cultuur
7.9
Stranden
n.v.t.
Steden
7.5
Eten & drinken
8.3
Activiteiten
8.9