Gullfoss, een van de mooiste watervallen op IJsland

op 13 maart 2015
1 minuut leestijd
Gullfoss, een van de mooiste watervallen op IJsland

Gullfoss betekent vertaald "Gouden waterval" en is een van de mooiste en meest populaire watervallen van IJsland.

Gullfoss, ligt in de Hvítá rivier ("Witte Rivier"), die haar oorsprong vindt in het gletsjermeer Hvítavatn bij de Langjökull gletsjer op ongeveer 40 km ten noorden van Gullfoss.

Het glaciale water is bruinachtig, omdat het veel sediment draagt, dat het gletsjerijs van de aarde heeft gesneden. De Gullfoss waterval wordt ook wel "Gouden Waterval" genoemd, omdat het water dat er in drie stappen 32 meter naar beneden stort er op een zonnige dag echt goud uit ziet.

De schoonheid van de waterval ervaren is een verheffende ervaring, en bij het verlaten van Gullfoss voel je je energieker dan bij aankomst. Dat is de impact die dit wonder van de natuur op je heeft.

De waterval is gemakkelijk per auto te bereiken en maakt deel uit van de 'Golden Circle', een populaire route langs Þingvellir, de Geysir en de Gullfoss die vanaf Reykjavik in één dag is af te leggen.

Check ons overzicht van rondreizen naar IJsland voor een bezoek aan de Gullfoss waterval.

Top reizen naar Gullfoss

Winterse Golden Circle en noorderlicht fly & drive

Winterse Golden Circle en noorderlicht fly & drive

7 dagen
Individuele rondreis
Fly-drive
Een winterse roadtrip door IJsland met een 4x4 staat garant voor avontuur en adembenemende natuur. Tijdens deze reis ontdek je de hoogtepunten van IJsland: op avontuur in het noorden, bezoek de Golden Circle en de sfeervolle hoofdstad Reykjavík. Bewonder indrukwekkende watervallen, geothermische gebieden, vulkanische landschappen en natuurlijke warmwaterbronnen. Het winterse decor van besneeuwde bergen en bevroren meren maakt iedere stop bijzonder. Houd de weersvoorspellingen altijd goed in de gaten en wees flexibel met de planning. Het weer kan ’s winters onvoorspelbaar zijn. Deze reis is alleen geschikt voor avontuurlijke reizigers. De 7-daagse IJsland rondreis in het kort Je vliegt met een rechtstreekse vlucht van Schiphol naar Akureyri, waar je aan het begin van de dag aankomt. Zo heb je nog genoeg tijd om Akureyri te ontdekken voordat je naar je eerste accommodatie rijdt. Het eerste hotel ligt naast de Goðafoss waterval, vanaf het hotel wandel je zo naar de waterval. Dit hotel is de perfecte uitvalsbasis voor het ontdekken van het noorden van IJsland. Vervolgens rijd je door naar Hotel Laugarbakki waarna je twee nachten in Hotel Gullfoss verblijft, dit hotel ligt vlakbij de gelijknamige waterval die onderdeel is van de Golden Circle. Je verblifjt hier twee nachten, zodat je voldoende tijd hebt om deze regio te ontdekken. Je eindigt de reis in Reykjavik, de hoofdstad van IJsland. Je vliegt terug vanaf Keflavik met een rechtstreekse vlucht terug naar Amsterdam. Verzorging Je verblijft:
Reykjavik, Golden Circle, Gullfoss, Akureyri, Goðafoss, Hotel Laugarbakki, Keflavik
Zuidkust van IJsland in het najaar fly & drive

Zuidkust van IJsland in het najaar fly & drive

8 dagen
Individuele rondreis
Fly-drive
Wil je een goede indruk krijgen van IJsland? Ontdek dan het zuiden van IJsland. Een prachtige bestemming met een divers landschap, waardoor je niet uitgekeken raakt. De route heeft korte reisafstanden per dag, waardoor je genoeg tijd over hebt om onderweg te stoppen bij de verschillende bezienswaardigheden. Bezoek de zwarte stranden, de geiser, en talloze watervallen zoals Gullfos, Skogafoss en Svartifoss. Vanaf september worden de dagen langzaamaan korter, waardoor het mogelijk is om het dansende noorderlicht in de avonden te spotten. Dit zal de reis helemaal compleet maken. De 8-daagse IJsland rondreis in het kort Vanaf Schiphol is het maar iets meer dan 3 uur vliegen naar de internationale luchthaven van IJsland, Keflavik. Op de luchthaven haal je de huurauto op, die al klaar staat om je naar het centrum van Reykjavik te brengen. Na één nacht in de hoofdstad is het tijd om de prachtige natuur van IJsland te gaan ontdekken. De volgende twee nachten verblijf je in hotel Gullfoss, vlakbij de Golden Circle. In de avond kan je hier vanuit de hottub het noorderlicht aanschouwen en overdag bezoek je de bekende geiser, maak je een wandeling door Þingvellir National Park en aanschouw je de imposante Gullfoss waterval. Vanuit de Golden Circle reis je verder langs de zuidkust richting Skaftafell National park. Ook hier verblijf je 2 nachten in Fosshotel Glacier Lagoon, een aangenaam hotel met een hottub. In de omgeving is meer dan genoeg te zien; indrukwekkende gletsjers, grote ijsschotsen, zwarte stranden en ga zo maar door. Maak hier een tocht per kajak, sneeuwscooter of te voet. Terug richting Reykjavik verblijf je een nacht in Vik, het zuidelijkste puntje van IJsland. Hotel Vík ligt nabij het fotogenieke Reynisdrangar, basalt zeestapels omringd door een zwart zandstrand. Vergeet ook de ook de kerk van Vík niet vast te leggen. Als afsluiter van de reis verblijf je nog 1 nacht in Reykjavik, waar je de reis mooi afsluit in een van de lokale restaurants. Met een drankje in de hand, geniet je na van al het moois dat je deze week gezien hebt. Verzorging Je verblijft:
Reykjavik, Golden Circle, Noorderlicht, Gullfoss, Keflavik, Þingvellir National Park, Skaftafell National Park, Reynisdrangar

Reisorganisaties met reizen naar Gullfoss

Meer blogs over Gullfoss

Beoordelingen van IJsland

Lees hier ervaringen en beoordelingen van onze bezoekers.
Natuur & omgeving
9.4
Cultuur
7.9
Stranden
n.v.t.
Steden
7.5
Eten & drinken
8.3
Activiteiten
8.9